poniedziałek, 16 czerwca 2014

"Flawia de Luce - Badyl na katowski wór"


Autor: Alan Bradley

Tytuł: "Flawia de Luce - Badyl na katowski wór"

Ilość stron: 363

Wydawnictwo: Vespr


             "Leżałam martwa na cmentarzu. Przeminęła godzina, odkąd żałobnicy wyszeptali smutno ostatnie pożegnania. O dwunastej - dokładnie wtedy, kiedy zazwyczaj siadamy do lanchu - rozpoczęła się eksportacja w Buckshaw: z salonu wyniesiono polerowaną trumnę z różanego drewna, zniesiono ją ostrożnie na podjazd szerokimi kamiennymi schodami i wsunięto z łamiącą mi serce łatwością w otwarte drzwi karawanu, gniotąc przy tym bukiecik polnych kwiatów, złożonych pieczołowicie w ponurym wnętrzu przez jednego z wieśniaków. 

                  Potem rozpoczęła się długa żałobna procesja kasztanową aleją do Bramy Mulfordów, na której wyprężone gryfy odwracały łby - trudno orzec, czy z żalem, czy z obojętnością."


              Książka "Badyl na katowski wór" jest drugą z serii "Flawii de Luce". Dzieje się w niej nie mniej niż w poprzedniej. Mnóstwo zagadek i tajemnic. A może coś więcej... . Flawia po raz drugi pomaga inspektorowi Hewitowii odgadnąć przyczynę śmierci pewnego znanego kukiełkarza...  Książka bardzo mi się podoba i pomimo, że używane tam są słowa których na co dzień się nie używa, świetnie się ją czyta. Jeśli przeczytało się poprzednią część, radze sięgnąć również po tą ;)

Moja ocena 6/6

4 komentarze:

 1. Zaciekawiłaś mnie i to bardzo. Wydaje mi się, że ta książka ma coś w sobie, coś co mnie zafascynuje. Na pewno przeczytam pierwszą część.
  Pozdrawiam :)

  wswieciewyobraznielfik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie, że książka Ci się spodobała :). Mam nadzieje, że przeczytasz następne części :)

   Usuń
 2. Przewrotna okładka. Bardzo mi się spodobała i chyba przeczytam :)
  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka to dopiero przedsmak tego co Cię czeka ;)

   Usuń