czwartek, 26 czerwca 2014

"Krąg Magii - Księga Daji"Autor: Tamora Pierce

Tytuł: "Krąg Magii - Księga Daji"

Ilość stron: 287

Wydawnictwo: Initium


                 Skazana przez naród Kupców na wygnanie, Daja Kisubo - wraz z przyjaciółmi, doskonalącymi się w magicznych rzemiosłach - wyrusza w podróż wiodąca z Wietrznego Kręgu aż do Gór Złotej Grani. Panujące w nich od lat susze zagrażające mieszkańcom widmem głodu. Tam właśnie Daja udaje się stworzyć zadziwiające dzieło - żyjącą metalową winorośl. Staje się ona przedmiotem handlowych negocjacji pomiędzy dziewczyną i dawnymi rodakami., z którymi ponowne spotkanie rozbudza w niej tęsknotę za życiem, jakie kiedyś wiodła.

                   Czy Daja powróci między Kupców, czy też pozostanie z mieszkańcami Wietrznego Kręgu, którzy zdążyli już zostać jej nową rodziną???


                     Trzeci tom z serii "Wietrzny Krąg" opowiada o dawnym życiu i tęsknocie do niego Daji. Dziewczyna wraz z przyjaciółmi pomaga powstrzymać pożary łąk i pól uprawnych oraz w naprawie wozu pewnych kupców. Dzieci po raz koleiny stawiają czoła wielkiemu niebezpieczeństwu.Bardzo spodobała mi się ta część :)
   Moja ocena 6/6

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
Wyzwania czytelnicze

2 komentarze:

  1. Całkiem ciekawie brzmi opis tej książki. Nie czytałam pierwszej części, ale podoba mi się to co napisałaś. Jak wpadnie mi w ręce to ją przeczytam, tymbardziej że to mój styl.
    Pozdrawiam ;)

    lustrzananadzieja.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieje, że nie zawiedziesz się na tej książce :)

    OdpowiedzUsuń