niedziela, 12 października 2014

"Crom i uczeń czarnoksiężnika"


                          Crom nie jest zwykłą dziewczynką. Jest zadziorna, pyskata i robi tylko to, na co ma ochotę. Crom jest niezwykła też z innego powodu – jej iskra jest inna. Nie większa, ale mocniejsza. I nikt nie wie dlaczego.
                          Darek von Deth chce zabić Crom i przejąć jej iskrę. Dzięki niej jego uczeń, Per, stanie się wreszcie czarnoksiężnikiem... Nie łatwo jednak zabić kogoś takiego jak Crom. I to nie ważne, czy jest się największym czarnoksiężnikiem, magicznym Villem czy Czarną Królową.
                              Kiedy Crom spotyka na drodze ucznia czarnoksiężnika, zaczyna się jej wielka podróż. W towarzyskie druida, Montgomerego P. Bora i Pera, rozpoczyna wędrówkę przez potężne i pełne magii lasy Królestwa Baśni, Mitu i Legendy. Zanim podróżni dotrą do stolicy Mu, spotka ich wiele przygód, i dołączy do nich wielu przyjaciół: krasnolud Bjorn Bjornson Junior, wilkołak Wilk Bardzo Zły i Harry, mały chłopiec znany wszystkim jako… Czerwony Kapturek.
                           Całe szczęście, że ktoś czuwa nad Crom, a miecz Rudobrodego – Iskra Bohatera – nieustannie ostrzega przed niebezpieczeństwem. Czarny Mistrz wciąż czai się gdzieś w pobliżu...

                                          Książka "Crom i uczeń czarnoksiężnika" jest pełnym przygód opowiadaniem o dzielnej  rudowłosej dziewczynce. Bardzo spodobała mi się jedna postać; Zły Wilk. Wilk jest dzielny i przypomina mi trochę większego psa (nie tylko z wyglądu, ale i z charakteru):).  Bardzo wciągająca książka. Spodobała mi się bo jest w niej wiele tajemnic, a jej bohaterka jest wścibska i może trochę pyskata;). Mam nadzieję, że wam też spodoba się książka.

1 komentarz:

  1. Dzięki za podpowiedzi , właśnie szukałam czegoś w tym stylu

    OdpowiedzUsuń