sobota, 4 października 2014

"Ten obcy" - Irena Jurgielewiczowa

           Niespodziewanie "wyspa stała się terenem zdarzeń, które każde z czworga zapamiętało na długo, a może zapamięta na całe życie. Zaczęło się to jedenastego lipca, we wtorek, w dzień dżdżysty i chłodny", gdy czwórka przyjaciół znalazła na wyspie śpiącego pod leszczyną Zenka.
Kim naprawdę był ten chłopak?

        No cóż niema po co recenzją specjalnie wydłużać. Tę książkę przeczytałam bo była to moja lektura. Gdy ją wypożyczałam, spodziewałam się, że będzie to następna nudna lektura. Na szczęście siostra przekonała mnie, że warto przeczytać tę książkę. Miałą racje. Gdy tylko zaczęłam czytać, stwierdziłam, że książka jest fajna, dobrze napisana i szybko się ją czyta. Po przeczytani stwierdzam, że takie lektury mogłabym czytać bez końca! Mam nadzieję, że zachęciłam do przeczytania:).

2 komentarze:

  1. Hm....... Przeczytałam już kilka książek z Twojego polecenia i naprawdę mi się podobały, więc może tą też jednak przeczytam ;-) Też mam ją jako lekturę, ale przeczytałam tylko streszczenie. Może jednak warto przeczytać całość???

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Według mnie warto przeczytać całą książkę. Jest naprawdę ciekawa:) Myślę, że to jedna z ciekawszych lektur w szkole;)

      Usuń