sobota, 4 października 2014

"Percy Jackson i bogowie olimpijscy - Złodziej pioruna" - Rick Riordan

         Zastanawialiście się kiedyś jak to jest, prawie nic nie wiedzieć o własnym życiu???

         Percy Jackson ma właśnie wylecieć ze szkoły z internatem. Znowu. Ale to najmniejszy z jego kłopotów. Ostatnimi czasy mitologiczne potwory i bogowie olimpijscy wychodzą z kart książek o mitologii prost w życie Percy'ego. Co gorsza, kilku z nich  zdołał rozgniewać. Piorun Piorunów Zeusa został skradziony, a Percy jest głównym podejrzanym.
           Teraz on i jego przyjaciele mają zaledwie dziesięć dni, żeby znaleźć skradzioną własność Zeusa i odnieść ją na Olimp, by przywrócić pokój zwaśnionym bogom. Żeby misja się udała, Percy'emu przyjdzie jednak zrobić coś więcej niż tylko złapać prawdziwego złodzieja - musi pogodzić z ojcem, Który go porzucił, rozwiązać zagadkę Wyroczni, która ostrzega go przed zdradą przyjaciela, i odkryć złowrogą siłę potężniejszą nawet niż bogowie.

           Książka którą napisał Rick Riordan, jest bardzo wciągająca i równie bardzo ciekawa. Na początku trochę się wahałam ale koniec końców zdecydowałam się po nią sięgnąć. Na szczęście nie okazała się ona kiczem, i wręcz przeciwnie, okazało się, że jest to książka idealna nie tylko na lato:). Porywające przygody na każdym kroku. Jeśli szukacie książki przy której będzie można popłakać, to na pewno nie sięgajcie po tą książkę;). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz